معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری از بهره برداری خط ۸ بی.آر.تی در خرداد ماه خبر داد.

 

مقاومت نیوز به گزارش شبستان ، سید جعفر تشکری هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: در حال حاضر عملیات جدا سازی خط 8 سامانه اتوبوس های تندرو در حال انجام است و به غیر از دو نقطه که به علت رفع معارض ترافیکی در مراحل پایانی تکمیل می شود، جدا سازی مابقی مسیر در حال کامل شدن است.

 

وی ادامه داد: عملیات ساخت سکوها و فوندانسیون ایستگاه نیز مراحل پایانی خود را طی می کند و در حال حاضر بدنه ایستگاه ها نیز در دست ساخت است.


معاون شهردار تهران همچنین افزود: در طراحی ایستگاه های بی .آر.تی خط 8 سعی شده است از مضامین و طراحی ها با الگو برداری از معماری اسلامی و سنتی ما بهره گرفته شود.

 

تشکری هاشمی همچنین از راه اندازی این خط از سامانه بی.آر.تی در خرداد ماه خبر داد و گفت: با توجه به روند اجرایی کار بنا داریم که تا پایان اردیبهشت ماه عملیات عمرانی این خط را به پایان برسانیم و از ابتدای خرداد ماه کار نصب ایستگاه ها را آغاز کنیم. از این رو مسافر گیری در این خط هم در طول خرداد ماه صورت می گیرد. البته نمی توان زمان دقیقی برای ان پیش بینی کرد اما قطعا مسافر گیری از این خط به بعد از خرداد ماه موکول نمی شود.

 

300دستگاه اتوبوس دو کابین به سامانه حمل و نقل عمومی تهران اضافه می شود
معاون شهردار تهران در ادامه از ورود اتوبوس های دوکابین جدید به شهر تهران خبر داد و گفت: 300 دستگاه اتوبوس دو کابین جدید که از سوی شهرداری تهران تامین اعتبار شده، مراحل نهای ترخیص خود را می گذرانند. امیدواریم که به زودی این اتوبوس ها وارد ناوگان شهری شوند. البته در بین این اتوبوس ها چند دستگاه اتوبوس سه کابین هم وجود دارد که می تواند نقطه آغازی برای خطوط پر ظرفیت بی .آر.تی باشد.


معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ضمن اشاره به استاندارد خودروهای حمل و نقل عمومی براساس مصوبات هیات دولت مبنی بر ورود خودروهای با استاندارد یورو 4 گفت: بهتر است به جای آنکه بر طرح هایی که زیرساخت آن ها وجود ندارد، اصرار داشته باشیم، بر خروج خودروهای فرسوده از چرخه حمل و نقل متمرکز شویم.