مدیرعامل بنیاد بین‌المللی غدیر با تأکید بر اینکه زیارت جامعه کبیره منشور امامت شیعه است، گفت: در ششمین روز از دهه ولایت زیارت جامعه کبیره امام هادی(ع) در مساجد و بقاع متبرکه قرائت می شود.

 

مقاومت نیوز به گزارش شبستان

، حسین ظریف ‌منش، مدیرعامل بنیاد بین‌المللی غدیر با اشاره به علت نامگذاری روز ولایت و هدایت در دهه ولایت و امامت، گفت: همزمان با روز دوشنبه 29 مهر ماه سالروز ولادت دهمین اختر آسمان ولایت و امامت  زیارت جامعه کبیره در مساجد و حرم مطهر امامزادگان  قرائت می‌شود.

 

وی درباره جایگاه زیارت جامعه کبیره افزود: زیارت جامعه، زلال جاری معرفت است که از کوهسار وجود هادی امت، حضرت ابوالحسن ثالث، علی بن محمدتقی(ع) روانه جان‌ها و دل‌ها شده است تا به استحکام ساخت معرفتی و تقویت بنیان محبت قلبی نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت بپردازد.

 

ظریف‌منش با تأکید بر اینکه زیارت جامعه کبیره منشور امامت شیعه است، بیان داشت: با توجه به اینکه امام هادی(ع) در این زیارت، ائمه اطهار را با جلوه‌های گوناگون مطرح ساخته است، پس افراد با شرکت در مراسم قرائت این دعای کبیره قادر خواهند بود، ائمه اطهار را از زوایای مختلف بشناسند و آنان را الگوی خود قرار بدهند.