موضوع امروز برنامه نوبت شما از تلویزیون بی بی سی فارسی به "کمبود دارو در ایران" اختصاص داشت، فرن تقی زاده مجری برنامه نوبت شما در آغاز برنامه با اشاره به کمبود شدید دارو در ایران از بینندگان داخل و خارج از کشور (ایران) خواست که درباره سختی پیدا کردن داروهای مختلف در ایران با بی بی سی فارسی صحبت کنند!
از
اگرچه در ماه های اخیر مشکلات بسیاری در خصوص تامین داروهای خاص بوجود آمده اما بی بی سی فارسی سعی داشت موضوع را آنطور وانمود کند که حتی داروی «استامینوفن» نیز در ایران نایاب شده است!
یکی از علت های اصلی کمبود دارو در ایران تحریم های ضدبشری غرب به سرکردگی آمریکا است؛تحریم بانک‌های خصوصی و دولتی ایران در کشور‌های اروپایی و جلوگیری از مبادلات ارزی میان شرکت‌ها و واردکنندگان ایرانی با طرف‌های غربی نه تنها باعث جلوگیری از ورود دارو به کشور شده، بلکه حتی موجب قطع واردات برخی دیگر از اقلام مهم از قبیل شیرخشک نیز شده است.
اگرچه بحث کمبود داروهای خاص در ایران به ماه های قبل مربوط می شود اما هم اکنون آنطور که مدير عامل شرکت توزیع دارو پخش «دکتر حسن نوری» می گوید دیگر انبارهای ذخیره دارو جایی بر ورود ندارند و تمام انبارهای مربوطه از دارو پر شده اند.این انبارها بالغ بر 10 هزار متر مربع مساحت داشته و 2 هزار متر مربع نیز فضای سرد خانه ای آن است.
گفتنی است ذخایر انبارها از نظر ریالی بالغ بر 250 میلیارد تومان از انواع مختلف دارو است که به طور متوسط اگر هیچ دارویی تا سه ماه آینده وارد انبارهای ما نشود در هیچ یک از اقلام موجود کمبودی وجود نخواهد داشت.
از
مجریان بی بی سی فارسی بدون اشاره به تحریم های ضدانسانی کشورهای غربی علیه ایران تنها به دنبال اهداف از پیش تعیین شده خود بودند، آنچه که امروز در برنامه نوبت شما از بی بی سی فارسی شاهد بودیم تلاش برای تخریب دستگاه های مختلف نظام با چاشنی کمبود دارو بود.
و پرسش اصلی این است که آیا نظام ج.ا.ا به قصد ورود برخی از داروها را ممنوع کرده است و یا اینکه تحریم های ضدانسانی غرب سبب کمبود دارو شده است!!؟
حال آنکه به هر حال برخی از داروهای هنوز در انحصار کشورهای غربی است.تحریم های اقتصادی غرب که ظاهراً علیه دولت ایران و برای منع مبادلات نفتی طراحی و اعمال شده است، در عمل به تحریمی بر ضد سلامت مردم ایران تبدیل شده و نقل و انتقال ضروری ترین کالاها از جمله دارو و مواد اولیه آن برای ساخت در داخل را محدود نموده است.
براساس مقررات سازمان بهداشت جهانی و منشور جهانی حقوق بشر صادره در سال 1948 میلادی هر انسان، شایسته داشتن یک زندگی با استاندارهای قابل قبول به منظور تامین سلامت و رفاه خویش و خانواده اش نظیر دسترسی آسان به غذا و امکانات پزشکی است، لذا اقلام دارویی را نمی توان مورد تحریم قرار داد.
از
در این میان دروغ عجیب و غریب مجری بی بی سی فارسی بار دیگر ثابت کرد که این به اصطلاح رسانه ی خبری به دنبال طرح چه موضوعاتی است!!؟

آخرین بروزرسانی (چهارشنبه, 09 مرداد 1392 ساعت 13:03)