یک فعال سعودی اعلام کرد که دولت کشورش مبلغ یک میلیارد دلار به ارتش مصر داد تا علیه «محمد مرسی» کودتا کند.

یک فعال سعودی اعلام کرد که دولت وی یک میلیارد دلار به ارتش مصر برای راه‌اندازی کودتا علیه دولت «محمد مرسی» رئیس‌جمهور سابق مصر و ایجاد یک دولت موقت تخصیص داده است.

«مجاهد بن حارث بن حمام» فعال سیاسی عربستان سعودی که کمپین فعالی در شبکه «توییتر» علیه فساد دولت سعودی برپا کرده است، گفت که «عبدالفتاح السیسی» این مبلغ را در ۳ ژوئیه (۱۲ تیرماه) از دولت عربستان دریافت کرده است و علت این رشوه‌دهی این بود که انتقال قدرت در مصر به آرامی جریان پیدا کند.

وی ادامه داد: ملک عبدالله به خوبی می‌داند که شکست کودتا در مصر برای عربستان فاجعه‌‌بار خواهد بود زیرا هر دولت جدید، قوی‌تر خواهد بود و سیاست‌های ضدسعودی اتخاذ خواهد کرد.

خبرگزاری یونایتد پرس اینترنشنال گزارش کرد که مجاهد بن حارث بن حمام در توییتر خود نوشت: این دلیلی است که ملک عبدالله یکی از حامیان استفاده نامحدود از زور در سرکوب معترضان مصر است. ملک عبدالله نه تنها از کودتا حمایت می‌کند و در تلاش است تا دیگران را متقاعد به پذیرش فرصت‌‌های جدید کند، بلکه به السیسی نیز کمک می‌کند.

این فعال سیاسی سعودی تصریح کرد: پادشاه عربستان در تلاش است تا در غرب اعمال نفوذ کند تا اقداماتی را از جمله انتقاد از دولت مصر صورت دهند.