مدیر عامل شرکت پست گفت: برخی صاحب نظران می‌گویند که ۶۰ درصد قیمت تمام شده کالا مربوط به توزیع است، اما شبکه پستی کشور این رقم را بعضاً به ۲ تا ۳ درصد رسانده است.

مقاومت نیوز به گزارش  خبر آنلاینمحمد حسن کرباسیان اظهار داشت: شرکت پست با برخورداری از ۱۶ هزار نیروی انسانی، ۱۷ هزار نقطه تماس و ۵ هزار مسیر مبادله پستی مجموعه‌ای کارآمد را تشکیل داده که خدمات خود را به تولید کنندگان و صنعتگران کشور عرضه می‌کند.

مدیر عامل شرکت پست از تجارت الکترونیک به عنوان موتور محرکه استقرار نظام الکترونیکی در چرخه اقتصادی کشور یاد کرد و گفت: خلق فرصت‌های مناسب کسب و کار، افزایش کارایی و بهره‌وری، مزایای زیست محیطی و ایجاد بازار رقابتی از جمله مهمترین دلایل رشد روزافزون تجارت الکترونیک در کشور بوده است.

 

40 درصد اروپاییان به صورت آنلاین خرید و فروش انجام می‌دهند

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۵ درصد تجارت جهانی به صورت الکترونیکی انجام می‌شود. به طوری که ۴۰ درصد اروپاییان به صورت آنلاین خرید و فروش انجام می‌دهند.

کرباسیان با بیان این که شرکت پست می‌کوشد زمان توزیع کالای خریداران را از طریق خرید الکترونیکی به ۷۲ ساعت کاهش دهد، افزود: علی رغم پیش بینی برخی صاحب نظران درباره تخصیص ۶۰ درصد قیمت تمام شده کالا به بحث توزیع، شبکه پستی کشور این رقم را بعضاً به ۲ تا ۳ درصد نیز رسانده است.