کتاب »آقامصطفی» که با قلم احسان ترابی و مهدی نوری به زندگی شهید احمدی‌روشن می‌پردازد، از بین ۴۰۰ عنوان کتاب غرفه نشر شاهد در نمایشگاه کتاب پرفروش شد.

 

مقاومت نیوز به گزارش شبستان، نشر شاهد وابسته به بنیادشهید و امور ایثارگران امسال با 400 عنوان کتاب در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران شرکت کرده است، 100 عنوان از کتاب‌های عرضه‌شده در این غرفه چاپ اولی هستند.

 

کتاب آقامصطفی که به زندگی شهید احمدی‌روشن می‌پردازد و توسط احسان ترابی و مهدی نوری نوشته شده است، تاکنون توانسته بیشترین فروش را در این غرفه از آن خود کند. این کتاب در شمارگان 3000 نسخه و قیمت 2000 تومان عرضه می‌شود.

 

بر اساس این گزارش، این کتاب چند برگی از زندگی و شهادت دانشمند شهید مصطفی احمدی‌روشن است که در قالب مینی مال نگاشته شده و به بازروایی حوادث و رخدادهای تولد تا شهادت شهید احمدی روشن می‌پردازد.

 

 

در یکی از روایت‌های کتاب آمده است:

«توی جلسه اگر حس می‌کرد راه درست دارد کج می‌شود، رگ گردنی می‌شد. آستین‌هایش را بالا می‌زد و می‌گفت: «تماشا کنید! این پوست و استخوان مال طبقه سوم جامعه است. لای پر قو بزرگ نشده‌ام. درد را هم می‌فهمم. نمی‌گذارم راه مردم دور شود» یکبار هم دو تا از بچه‌های نطنز را ناحق اخراج کردند. آنقدر ایستاد و پا فشاری کرد تا با سلام و صلوات برشان گرداندند.»

 

در بخش دیگری از این کتاب می‌خوانیم:

«گفتند بیا رئیس ایران خودرو باش! گفت: نه! گفتند توی وزارت نفت پست بگیر! گفت: نه! همین صنعت هسته‌ای ماندن می‌خواهد. زرنگ بود مصطفا. بوهایی شنیده بود. نرفت و رسید!»

 

مجموعه پنج جلدی «حکایات سرداران» و مجموعه پنج‌جلدی «ترکش‌های ولگرد» تا به امروز پرفروش‌ترین کتاب‌های نشر شاهد برای گروه سنی نوجوان بوده است.

 

کتاب‌های گروه سنی کودک و نوجوان و کتاب‌های با موضوع زندگی شهدای علمی و هسته‌ای از دیپر آثار نشر شاهد در نمایشگاه کتاب است.

 

«رزمنده فوتبالیست»، «برگی از زندگی»، «اسم من چفیه است»، «شماره تلفن بهشت»، «کلاه‌پود»، «یک آرزوی بهشتی»، «عملیات بزرگ»، «خورشید زمین»، «اسم من پلاک است»، «فانوسی در باد»، «کلوچه و مورچه و آقاتریلی» از جمله کتاب‌های نشر شاهد است که برای گروه سنی کودک در نمایشگاه کتاب عرضه می‌شود.

 

گفتنی است، غرفه نشر شاهد در راهروی 24 بخش ناشران عمومی در نمایشگاه کتاب قرار دارد.