علی دارابی با حضور در بخش خبری ساعت ۱۴ تلویزیون برنامه‌های شبکه تازه‌تأسیس «نسیم» را تشریح کرد.

دارابی در این گفت‌وگو اعلام کرد: شبکه نسیم که از صبح امروز دوشنبه ۱۵ مهر ماه پخش آزمایشی خود را آغاز کرده، ۲ ساعت برنامه متنوع را در کنداکتور پخش خود قرار داده است و این برنامه‌ها را تکرار می‌کند.

مقاومت نیوزبه گزارش "ندای انقلابوی افزود: این میزان برنامه در چند روز آینده به ۴ ساعت برنامه افزایش خواهد یافت.

دارابی اضافه کرد: برنامه‌های این شبکه علاوه بر اینکه به‌وسیله دستگاه‌های دیجیتال در مناطقی که تحت پوشش شبکه‌های دیجیتال قرار دارند قابل دریافت است، در شبکه‌های استانی نیز به‌مدت ۲ ساعت پخش می‌شود.

معاون سیما با اعلام "تصاویر بسیاری از تولیدات مردمی به این شبکه رسیده و در حال تدوین و آماده سازی آن‌ها برای پخش در شبکه هستیم"، از مردم دعوت کرد تصاویری از جشن‌ها، مراکز دیدنی شهرها، اتفاقات جالب و مناظر زیبای محل زندگی خود ارسال کنند تا به نامشان در شبکه پخش شود.

به‌گفته معاون سیما، حجم دریافتی پیامک‌های قدردانی از راه‌اندازی این شبکه، نشان از استقبال خوب مخاطبان از چنین شبکه‌ای در آینده دارد.

علی دارابی همچنین گفت: امکانات فنی تأمین و پیش‌بینی‌های لازم برای آغاز به کار رسمی این شبکه شده است و تلاش می‌کنیم شبکه «نسیم» را از اواخر پائیز رسماً راه‌اندازی کنیم.

شبکه «نسیم» از ساعت ۲۰ در ۲۶ شهریور هم‌زمان با میلاد بابرکت امام رضا(ع) به‌صورت «تست تصویر» روی آنتن رفت و تصاویری تکراری برای تنظیم این شبکه در مناطق مختلف کشور پخش کرد.