- فیلم «تنهای تنهای تنها» به کارگردانی احسان عبدی‌پور در بیست‌ و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان برنده چهار جایزه شد.

برندگان این دوره جشنواره فیلم کودک جمعه شب در اصفهان معرفی شدند.

مقاومت نیوز به گزارش  خبر آنلاین«تنهای تنهای تنها» ساخته احسان عبدی‌پور در بخش بلند سینمای ایران برنده جوایز پروانه زرین بهترین فیلم بلند، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر کودک و نوجوان (میثم فرهومند) شد و در بخش سینمای بین‌الملل هم جایزه بهترین فیلمنامه (عبدی‌پور) را برد.

این فیلم داستان پسری است که در روستای اطراف نیروگاه اتمی بوشهر (هلیله) با پسر روسی از خانواده مهندسان نیروگاه دوست می‌شود و اتفاقاتی برای آن دو رقم می‌خورد.

فهرست برندگان بخش‌های مختلف جشنواره به شرح زیر است:

- برندگان بخش بلند سینمای ایران

الف) کاندیدای دریافت پروانه زرین بهترین فیلم بلند (تهیه‌کننده):
1. گنجشکک اشی‌مشی به تهیه‌کنندگی وحید نیکخواه‌آزاد
2. عملیات مهدکودک به تهیه‌کنندگی رویا شریف
3. تنهای تنهای تنها به تهیه‌کنندگی ابراهیم اصغری
4. او خوب سنگ می‌زند به تهیه‌کنندگی ابراهیم اصغری

* دیپلم افتخار بهترین فیلم (تهیه‌کننده): رویا شریف برای تهیه‌کنندگی فیلم عملیات مهدکودک
* پروانه زرین بهترین فیلم (تهیه‌کننده): ادریس عبدی‌پور برای تهیه‌کنندگی فیلم تنهای تنهای تنها

ب) کاندیدای دریافت پروانه زرین بهترین کارگردان:
1. تنهای تنهای تنها به کارگردانی احسان عبدی‌پور
2. گنجشکک اشی مشی به کارگردانی وحید نیکخواه‌آزاد، غلامرضا رمضانی، مسعود کرامتی
3. سفر زمان به کارگردانی امیرشهاب رضویان

* پروانه زرین بهترین کارگردانی: احسان عبدی‌پور کارگردان فیلم تنهای تنهای تنها

ج) کاندیدای دریافت پروانه زرین بهترین فیلمنامه‌نویس:
1. او خوب سنگ می‌زند (سیدهادی محقق)
2. گنجشکک اشی مشی (وحید نیکخواه آزاد)
3. تنهای تنهای تنها (احسان عبدی‌پور)

* پروانه زرین بهترین فیلمنامه: سید هادی محقق فیلمنامه‌نویس او خوب سنگ می‌زند

د) پروانه زرین بهترین فیلمنامه اقتباسی: هیئت داوران در این بخش جایزه‌ای را اختصاص نداد.

ه) کاندیدای دریافت پروانه زرین بهترین بازیگر کودک و نوجوان:
1. میثم فرهومند برای فیلم تنهای تنهای تنها
2. نگار نیکخواه‌آزاد برای فیلم گنجشکک اشی مشی

* دیپلم افتخار بهترین بازیگر کودک و نوجوان اهدا می‌شود به: نگار نیکخواه‌آزاد برای بازی در فیلم گنجشکک اشی‌مشی

* پروانه زرین بهترین بازیگر کودک و نوجوان اهدا می‌شود به: میثم فرهومند برای بازی در فیلم تنهای تنهای تنها

و) کاندیدای دریافت پروانه زرین بهترین دستاورد فنی و هنری:
1. امیر و کامران سحرخیز برای فیلم سفر زمان
2. ناصر چشم‌آذر و امیررضا معتمدی برای فیلم عملیات مهدکودک
* دیپلم افتخار بهترین دستاورد فنی و هنری:
1. ناصر چشم‌آذر برای ساخت موسیقی فیلم عملیات مهدکودک
2. امیررضا معتمدی برای ساخت جلوه‌های بصری فیلم عملیات مهدکودک

* پروانه زرین بهترین دستاورد فنی و هنری: امیر و کامران سحرخیز برای ساخت جلوه‌های بصری فیلم سفر زمان

ز) پروانه زرین جایزه ویژه هیأت داوران: غلامرضا رمضانی، مسعود کرامتی، وحید نیکخواه‌آزاد سازندگان فیلم گنجشکک اشی‌مشی

ح) پروانه زرین جایزه شهید بهنام محمدی: امیرحسین رفیعا برای بازی در فیلم تابستان طولانی

جایزه ویژه داوران کودک و نوجوان اصفهان: عملیات مهدکودک (رویا شریف)

- برندگان بخش سینمای بین‌الملل

پروانه زرین بهترین فیلم بلند: او خوب سنگ می‌زند (ابراهیم اصغری)

پروانه زرین بهترین کارگردانی: او خوب سنگ می‌زند (هادی محقق)

پروانه زرین بهترین فیلمنامه: تنهای تنهای تنها (احسان عبدی‌پور)

پروانه زرین بهترین فیلم کوتاه: ماتیلده (ویتو پالمی‌یری)

پروانه زرین بهترین بازیگر کودک و نوجوان: اوشین (کوکونه هامادا)

پروانه زرین بهترین دستاورد فنی و هنری: خانه‌ای با برجک (اوا نیمان)

پروانه زرین بهترین فیلم آسیایی: اوشین (توشیاکی ناکازاوا و نوریوکی مارویاما)

جایزه ویژه هیئت داوران: خانه‌ای با برجک (اوا نیمان)

پروانه زرین بهترین اثر پویانمایی بلند: ملکه برفی (یوری موسکوین، سرگی راپوپورت)

پروانه زرین بهترین فیلم داوران کودک و نوجوان: جک کشاورز (آریان ویلشوت)

جایزه فیلم ویژه سیفژ: گنجشکک اشی‌مشی (وحید نیکخواه‌آزاد)

هیأت داوران یونیسف جایزه ویژه خود را به فیلم سفر زمان ساخته امیرشهاب رضویان اهدا کرد.

- برندگان بخش پویانمایی کوتاه و نیمه‌بلند

۱. پروانه زرین بهترین اثر کوتاه یا نیمه‌بلند (کارگردان): حکایت کلاه غیبی (فاطمه جعفری)

۲. پروانه زرین بهترین کارگردانی (اثر کوتاه یا نیمه بلند): گار (علیرضا مهاجر)

۳. پروانه زرین جایزه ویژه هیأت داوران: بچه گربه (شیوا صادق اسدی)

- برندگان بخش ویدیویی بلند و نیمه‌بلند

پروانه زرین بهترین اثر بلند: تعطیلات دوست‌داشتنی (سید وحید حسینی)

- پروانه زرین بهترین اثر کوتاه و نیمه‌بلند: لچک (هایده مرادی)

دیپلم افتخار بهترین اثر کوتاه و نیمه‌بلند: گره (اعظم نجفیان)

دیپلم افتخار بهترین اثر کوتاه و نیمه‌بلند: حنانه (داریوش قزبانی)

پروانه زرین بهترین فیلمنامه: مرد کوچک (مسعود شاه‌محمدی)

دیپلم افتخار بهترین بازیگر کودک و نوجوان
1. تعطیلات دوست‌داشتنی (عرفان برزین، تانیا جلالیان)
2. مرد کوچک (محمد فولادی)
3. پاییز در ایوان خانه نشسته است (محسن صیفی، الهام ترک کوهسار)
4. آخرین نفر (میثم فرهومند)
5. پیوند (عرشیا صادقی)

پروانه زرین بهترین فیلم ویژه هیئت داوران: آخرین نفر (مهرداد موفق)
دیپلم افتخار جایزه ویژه هیئت داوران: شهر امید و آرزو (امیر مشهدی‌عباس)
پروانه زرین بهترین کارگردانی: پاییز در ایوان خانه نشسته است (اکبر شهبازی)
دیپلم افتخار بهترین کارگردانی: پیوند (سعید ابراهیمی‌فر)