ا

مسئول کانون فرهنگی هنری میثاق گفت: کانون ها باید با حضور در مدارس و مخصوصا مقطع ابتدایی دانش آموزان را با فعالیت های خود آشنا کرده و ارتباطی مستمر ایجاد کنند.

 

مقاومت نیوز به گزارش شبستان

قم: مهدی آمره ای که هم اکنون مسئول کانون فرهنگی هنری میثاق است از کودکی حضور خود را در کارهای فرهنگی با تک خوانی در سرود آغاز کرده در سال های دبیرستان نیز وارد وادی آهنگ سازی شده و فعالیت های خود را در بخش های تواشیح، سرودهای مذهبی و شعر ادامه داد و از آخرین سال های دبیرستان هم به صورت حرفه و نزد اساتید برجسته قرائت قرآن را فرا گرفته و موفق به کسب مقام های سم کشور در مسابقات قرآن اوقاف و دوم کشور در رشته اذان شده است.

وی با ورود به دانشگاه در رشته مدیریت صنعتی تحصیلات خود را ادامه می دهد و پس از پایان دانشگاه در مدارس به عنوان مشاور و مربی قرآن و سرودهای مذهبی به فعالیت خود ادامه می دهد. آمره تولید 30 سرود را در پرونده هنری خود دارد و تا کنون کتابی تحت عنوان "نغمات موسیقی" هم تالیف کرده و در حال حاضر نیز مربی فنی "خانه سرود انقلاب" نیز می باشد.

وی با تاکید بر توانمندی های اعضای این کانون در رشته سرود از امیدش برای تبدیل شدن این کانون به کانون تخصصی آموزش نغمات آسمانی گفته و از تلاش هایش در این خصوص خبر داد.

امیدواریم کانونمان در آینده نزدیک به کانون تخصصی "آموزش نغمات قرآنی" تبدیل شود
وی ادامه داد: تا کنون این درخواست بارها به دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد قم ارائه شده ولی مورد موافقت قرار نگرفته و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد تخصصی شدن این کانون در حوزه "آموزش نغمات قرآنی" باشیم.


مسئول کانون فرهنگی هنری میثاق افزود: در حال حاضر گروه های سرود "رهروان ولایت" (ویژه دانش آموزان) و "عاشقان ولایت" (به شکل آزاد) در این کانون شکل گرفته که در برنامه یادواره شهدا از این گروه ها دعوت به عمل می آید.


وی با اشاره به سابقه فعالیت فرهنگی از سال 67 گفت: با این وجود فعالیت های این کانون از سال 89 به شکل رسمی آغاز شده و هم اکنون برنامه های این کانون در مسجد امام زمان (عج) در منطقه جوادالائمه اجرا می شود.


وی در ادامه با تاکید بر تلاش برای تربیت نیروهای کارآمد و مورد نیاز کانون ها در بطن این کانون خاطرنشان کرد: یکی از اهداف جدی ما در این کانون تربیت مربیانی جهت اعزام به دیگر کانون هاست که در این زمینه تا کنون به موفقیت های خوبی رسیده ایم و تعدادی از این مربیان را بنا بر تقاضاها به مساجد مختلف استان اعزام شدند.


آمره تصریح کرد: این کانون در ابتدا فعالیت خود را با 15 عضو آغاز کرد واین افراد امروز جزء کادر این کانون می باشند و این تعداد امسال به 120 عضو فعال رسیده است.


وی با بیان اینکه برنامه های این کانون علاوه بر تابستان در طول سال تحصیلی هم ادامه دارد، افزود: برنامه های عمومی ما همچون هیئت که پنج شنبه ها تشکیل می شود یا محفل انس با قرآن که چهارشنبه هر هفته برای اعضا برگزار می شود در کنار حلقه های معرفت هر هفته در این کانون برگزار می شود.


مسئول کانون فرهنگی هنری میثاق گفت: ارائه مشاره، آموزش والدین، کمک علمی به دانش آموزان در زمان های نزدیک به امتحانات و همچنین آموزش سرود از دیگر برنامه های جاری این کانون می باشد.


ارائه مشاوره به والدین بچه ها و اعضای نوجوان کانون میثاق
وی با اشاره به برنامه ریزی ها در این کانون از چند ماه قبل از آغاز سال تحصیلی جهت ارائه برگزاری برنامه های متنوع برای اعضا خاطرنشان کرد: بخش مشاوره یکی از بخش های موفق این کانون می باشد که در این حوزه علاقمندان از صحبت های دکتر رفیعی و اینجانب (با توجه به سابقه 15 ساله در این راستا) در مسائل مختلف بهره می گیرند.


آمره ادامه داد: این مشاوره ها تنها ویژه اعضا نیست و والدین بچه ها هم می توانند با حضور در کانون نسبت به طرح مشکلات خود در ارتباط با فرزندان و دریافت مشاوره اقدام کنند.


وی با اشاره به برنامه های پس از مشاوره این کانون اضافه کرد: ما در کانون میثاق پس از ارائه مشاوره و راهنمایی به والدین و اجرای این موارد گزارشی از نتایج آن دریافت می کنیم و همچنین در فواصل مختلف هم با این خانواده تماس گرفته و احوال این بچه ها را جویا می شویم.


مسئول کانون فرهنگی هنری میثاق گفت: برگزاری کلاس های تخصصی قرآن و کار با بچه ها روی دستگاه های موسیقی یا سبک های قرائت قرآن کریم از دیگر برنامه های ما می باشد که در این در این آموزش ها 25 نفر شرکت می کنند و "علی زینالی" قاری نوجوان شهرمان که موفق به کسب مقام دوم قرائت در کشور شده به علاقمندان صوت و لحن را آموزش می دهد که البته در کنار وی از اساتید دیگری همچون رضا ابراهیم پور از قاریان در حرم مطهر حضرت معصومه (س) نیز بهره مند می شویم.


وی با اشاره به برخی از برنامه های تابستانی این کانون افزود: برگزاری مسابقات ورزشی در بوستان های عمومی استان از جمله تلاش های ما در جهت نهادینه کردن حضور خانواده های در چنین فضاهایی است که در قالب جشنواره برگزار شد.


آمره از سرکشی اعضای این کانون به خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران خبر داد و خاطرنشان کرد: در همین راستا از خانواده های 9 شهید محله دیدار کردیم و چهار بار هم با حضور اعضای کانون به دیدار بیماران خاص بستری در بیمارستان رفتیم.


وی گفت: ما در این کانون به رکن بودن امام جماعت در تمام برنامه ها معتقدیم و امام جماعت مسجد را در جریان تمام امور قرار می دهیم و تلاش کرده ایم تا ارتباط خوبی با هیئت امنا و خادم مسجد هم داشته باشیم.


کانون ها برای جذب نسل جوان به مسجد به سراغ مدارس بروند// سرمایه گذاری روی دانش آموزان ابتدایی را جدی تر بگیریم
مسئول کانون فرهنگی هنری میثاق در ادامه بر لزوم تلاش بیتر کانون ها برای ایجاد ارتباط عمیق تر بین نسل جوان و مساجد تاکید کرد و افزود: یکی از مهم ترین راهکارهای در این خصوص ایجاد رابطه بیشتر با مدارس است.


وی تصریح کرد: مسئولان کانون ها می توانند پل ارتباطی بین کانون خود و مدارس نزدیک ایجاد کرده و کانون خود را هر از گاهی در یک فرصت کوتاه در این مدارس معرفی کنند.


وی با تاکید بر لزوم نگاه جدی تر به مدارس ابتدایی در این خصوص اضافه کرد: باید وجه غالب این سرمایه گذاری ها در مدارس ابتدایی باشد تا حداقل هفت هشت سالی برای این ارتباط و همچنین تربیت مدیران آینده کانون ها زمان داشته باشیم چرا که این ارتباط گیری ها اگر صد در صد در مدارس راهنمایی و دبیرستان اتفاق بیفتد ما قبل از اینکه بتوانیم از این دانش آموزان نیروهایی مدیر بسازیم، آنها را به شکل مقطعی یا همیشگی از دست خواهیم داد.