محمد صالح حجت الاسلامی با بیان اینکه برای گردآوری«سفره های ایرانی واسلامی» تاکنون حدود ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شده است، گفت: این کتاب شامل ۲۵۰ تصویر است که معرف فرهنگ بومی ماست.

 

محمد صالح حجت الاسلامی، صاحب کتاب سفرهای افطاری با بیان اینکه این اثرمی تواند انتقال دهنده فرهنگ عامه جامعه به مخاطبانش باشد به  ،گفت:معتقدم که یک تصویر به اندازه یک مقاله می تواند گویای مفاهیم باشد از این رو باید گفت: کتاب سفرهای افطاری که مبتنی بر تصویر می باشد کتابی است که می تواند با عموم جامعه به سادگی ارتباط برقرار کند و اطلاعات خود را با زبان تصویری انتقال دهد.

مقاومت نیوز به گزارش شبستان


وی افزود:کتاب سفرهای افطاری حدود دو سه سال پیش منتشر شد و در حال حاضر نیز کتابی با عنوان «سفره های ایرانی و اسلامی» در دست چاپ داریم که در این کتاب تصاویر از سفرهای ایرانی ، سفره های افطاری ، سفره های حسینی ، سفرهای یلدا و... در فصلهای مختلف به تصویر کشیده شده است . که این اثر را در ادامه کتاب سفرهای افطاری می دانم.

حجت الاسلامی درادامه با بیان اینکه در ابتدای هرفصل از کتاب سفره های ایرانی اسلامی توضیحاتی درباره تصویرهای مختلف به دو زبان انگلیسی و فارسی توسط آقای امیر کادوس بالا زاده داده شده است و همه عکس ها شرح عکس دارند.


وی در ادامه با اشاره به این نکته که قرار بود هر یک از فصلها این کتاب تصویری به صورت جدا گانه کتاب شوند، گفت: کسری بودجه سبب شد که تنها منتخبی ازعکس هایی را که در اختیار داشتیم را به صورت گزینشی انتخاب کنیم و همه را در یک مجموعه منتشر کنیم.


این پژوهشگر تصریح کرد: این کتاب همانطورکه گفته شد دو زبانه است و به غیر ازمن آقای رضوان فروآقای بالا زاده دو نفر از افرادی هستند که برای این اثر مقدمه نوشته اند و متن اثر نیز به قلم آقای بالا زاده که سابقه نگارش و تدریس در دانشگاه را دارد نوشته شده است.


وی در ادامه خاطر نشان کرد:دراین مجموعه 250 عکس از بین 11 هزار و اندی عکس توسط 28 استاد عکاسی انتخاب شده اند که هر یک از این عکس های بیانگر مفاهیم خاصی است و باید گفت تا کنون برای تهیه این اثر چیزی حدود 400 میلیون تومان هزینه شده است.


وی در پایان گفت: درحال حاضر ترجمه انگلیسی کتاب در مرحله نهایی قرار دارد اما هنوز ناشر خاصی برای انتشار اثر انتخاب نشده است وهدف ما این است که کاری را به ناشری بسپاریم که قدرت توزیع اثر را در خارج از کشور داشته باشد.زیرا این اثر می توان معرف بخش عمده ای از فرهنگ جامعه ما باشد که تا کنون کمتر به آن پرداخته شده است.