: مدیرعامل صندوق توسعه مساجد بنیاد تعاون ناجا با اشاره به صرف ۱۰۰ میلیارد ریال برای توسعه مساجد در طول چهار سال گذشته گفت: بیش از ۸ مسجد توسط این صندوق در سراسر کشور ساخته شده است.

 

سردار مصطفی شهرابی، مدیرعامل صندوق توسعه مساجد بنیاد تعاون ناجا از ساخت 8 مسجد توسط این بنیاد در سراسر کشور خبر داد و به حوزه مسجد و کانون‌های مساجد  گفت: بخشی از بودجه صندوق توسعه مساجد ناجا با مشارکت کارکنان و کمک‌های بنیاد تعاون تامین می شود. آن دسته از کارکنان نیروی انتظامی که تمایل و علاقه‌مند مشارکت در امور خیر هستند بخشی از حقوق ماهیانه شان کسر و به حساب صندوق توسعه مساجد واریز می شود.

مقاومت نیوز به گزارش شبستان

 

وی افزود: بخش دیگر منابع صندوق توسعه مساجد ناجا از طریق کمک‌های بنیاد تعاون نیروی انتظامی تأمین می‌شود و این صندوق با منابع تامین شده مساجدی را تجهیز، تکمیل و بحث ساخت آنها را در شهرک‌های نیروی انتظامی دنبال می کند و هدف از این اقدام توسعه، تجهیز و تبلیغ دین بین کارکنان نیروی انتظامی است.

 

سردار شهرابی با اشاره به اینکه این بنیاد از اواخر سال 87 فعالیت خود را آغاز کرده است، بیان کرد: در طول چهار سال فعالیت این بنیاد، هشت مسجد در نقاط مختلف کشور ساخته شده است که از آن جمله می توان به مساجد امام علی (ع) در خیابان سئول تهران، مسجد امام جعفر صادق (ع) و امام رضا (ع) در شهرک اندیشه کرج، مسجد امام سجاد (ع) در مجتمع مسکونی کیانمهر کرج، مسجد بهاران چابهار، مسجد امام حسین (ع) شهرک ستایش خرم‌آباد، مسجد امام محمد باقر (ع) در مجتمع سازمانی کرمان، مسجد کریم اهل بیت (ع) در قزوین اشاره کرد که توسط این بنیاد ساخته شده است.

 

مدیرعامل صندوق توسعه مساجد بنیاد تعاون ناجا با اشاره به اینکه در حال حاضر ساخت دو مسجد توسط این بنیاد در دست اقدام است، اظهار کرد: این مساجد که بنا است در سمنان و زاهدان ساخته شوند به‌زودی تکمیل و افتتاح می‌شوند.

 

ترمیم و تکمیل 53 مسجد و تجهیز 37 مسجد

وی گفت: علاوه بر ساخت این هشت مسجد، 53 مورد مسجد دیگر هم توسط این صندوق مورد ترمیم و تکمیل قرار گرفت و 37 مورد مسجد نیز در مورد تجهیزشان اقدام شد علاوه بر اینها بخشی دیگر از فعالیت‌های این صندوق مربوط به فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی است.

 

صرف اعتباری بالغ بر 100 میلیارد ریال برای توسعه، تکمیل و تجهیز مساجد

مدیرعامل صندوق توسعه مساجد بنیاد تعاون ناجا با اشاره به اینکه 100 میلیارد ریال در طول چهار سال گذشته در زمینه توسعه مساجد توسط این صندوق صرف شده است، تصریح کرد: این اعتبارات از محل بنیاد توسعه تعاون و با مشارکت کارکنان نیروی انتظامی تامین شده است