معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه، گفت: از سوی وهابیت حركت‌های تخریبی در ارتباط با امامزادگان و بقاع متبركه آغاز شده است.
حجت الاسلام و المسلمین احمد شرفخانی در گفت‌وگو با ایلنا‏‌، درباره وضعیت كنونی امامزاده‌ها اظهار كرد:‌ متولی اداره امامزاده‌ها و بقاع متبركه سازمان اوقاف و امور خیریه است و هم‌اكنون مدیریت این اماكن توسط هیات امنا با نظارت سازمان انجام می‌شود.
مقاومت نیوز به گزارش رجاوی با بیان اینكه تمامی مواردی كه نسبت به افزایش امامزاده‌ها حرف و حدیثی مطرح می‌شود از سوی افرادی است كه اطلاعات دقیقی ندارند، تصریح كرد:‌ متاسفانه بخش عمده این موارد بیش از 99 درصد از سوی كسانی مطرح می‌شود كه اطلاع دقیقی ندارند و از همین رو موجب ایجاد شبهاتی می‌شود که این موارد به وهابیت در مورد اقدامات تخریب‌شان کمک می‌کند.
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینكه از سوی وهابیت حركت‌های تخریبی در ارتباط با امامزادگان و بقاع متبركه آغاز شده است، تاكید كرد: هم‌اكنون 8 هزار و 51 بقعه و امامزاده داریم كه البته برخی از این امامزاده‌ها در غربت بودند كه با تلاش سازمان این امامزاده‌ها شناسایی شدند.
شرفخانی با اشاره به اینكه مدیریت تمامی امامزاده‌ها و بقاع متبركه مردمی است‏، گفت: سازمان اوقاف تنها نظارت بر عملكرد و هزینه‌كرد امامزاده‌ها و بقاع متبركه دارد و اداره این اماكن در دست مردم است.
وی درباره برخی از رفتارهای ناصحیح و خرافه پرستی در برخی از امامزاده‌ها، نیز گفت:‌ متاسفانه اخلاق رسانه‌ای و ملاحضات لازم در انتشار برخی از وقایع و آداب و سنن زیارت بقاع متبركه رعایت نمی‌شود، برای نمونه برخی از آداب در منطقه‌ای بومی شده است و برای زدودن این آداب به زمان نیاز داریم و نمی‌توانیم یكباره این آداب را اصلاح كنیم.
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینكه این موارد بندرت دیده می‌شود، افزود:‌ سازمان اوقاف و امور خیریه در ساماندهی امامزاده‌ها و بقاع متبركه اقدامات لازم را انجام داده است و به تمام موارد توجه دارد.
به گفته شرفخانی تمامی حركت‌های فرهنگی در امامزاده‌ها و بقاع در راستای زدودن خرافه از این اماكن است.