- نشست رسانه‌ای چهارمین همایش بین‌المللی باران غدیر با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا زائری و حبیب ایل‌بیگی در حوزه هنری برگزار شد.

مقاومت نیوز به گزارش  خبر آنلاین، نشست رسانه‌ای چهارمین همایش بین‌المللی باران غدیر پیش از ظهر امروز برگزار شد.

حجت‌الاسلام زائری، دبیر همایش در این نشست گفت: همایش باران غدیر از 4 سال گذشته کار خود را آغاز کرده و با نگاهی به زندگی حضرت علی (ع) و ائمه اطهار در آثار هنرمندان غیرشیعی و معرفی آنها برگزار می‌شود. پیامبر اکرم (ص) درباره ماندگاری غدیر بسیار سفارش کرده‌اند و خواستند امامت حضرت علی(ع) با هنر و ادبیات ماندگار شود. بسیاری از هنرمندان نیز به این سفارش عمل کرده‌اند که خود از پیروان این امام بزرگوار نیستند. هم هنرمندان غیرایرانی و هم هنرمندان ایرانی.

وی در ادامه افزود: از 4 سال گذشته تاکنون پایان‌نامه‌های بسیاری در این زمینه نگارش شده‌اند و بسیاری در این حوزه ورود کرده‌اند. در سال اول ابتدا تنها شاعران بودند اما کم‌کم توجهی هم به حوزه‌های هنرهای نمایشی، تجسمی، موسیقی و ... داشتیم. از برکات این جشنواره این بود که بسیاری از هنرمندان انگیزه خلق آثار جدید و انتشار مجدد آثارشان را پیدا کردند و البته همایش‌ها و حرکت‌هایی از این دست پس از برگزاری همایش باران غدیر صورت گرفت.

حجت‌الاسلام زائری ضمن اعلام این مطلب که بخش ویژه چهارمین همایش بین‌المللی باران غدیر نهضت عاشورا و امام حسین (ع) است، اظهار داشت: سال گذشته با توجه به اتفاقاتی که مبنی بر توهین به پیامبر اکرم صورت گرفت موضوع ویژه ما ایشان بود اما امسال با توجه به اینکه در آستانه ماه محرم جشنواره برگزار می‌شود موضوع ویژه ما امام حسین (ع) است.