معاون سیمای ریاست سازمان و صداوسیما گفت: در روزهای اخیر شاهد تحریفات دیدگاه‌های امام هستیم که توسط افرادی که سوابقی در انقلاب دارند مطرح شده است. این تحریفات واقعیتی نداشته و تعبیر و قرائت شخصی آنها از امام خمینی(ره) است.

مقاومت نیوز به گزارش مشرق، مراسم تجلیل از مدیران ارشد سازمان صداوسیما در هفته دفاع مقدس طی مراسمی امروز دوشنبه 29 مهرماه با حضور سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، علی دارابی معاون سیما، محمدحسین صوفی معاون صدای سازمان و جمعی از مدیران ارشد صداوسیما برگزار شد.

علی دارابی معاون سیمای سازمان صداوسیما در ابتدای سخنان خود گفت: ما از رویکرد نوینی که سردار کارگر در هر مسئولیتی که بر عهده داشته است و همواره قدردان همکاران دیگر بوده تشکر می‌کنیم. همچنین از فعالان معاونت صدا، سیما، سیاسی، استانها و برون مرزی تقدیر به عمل می‌آوریم که اقدامات ارزنده‌ای برای پاسداری از فرهنگ دفاع مقدس صورت دادند. تجلیل از ایثارگران، خانواده شهدا، رزمندگان، جانبازان، پاسداران و جهادگران و تمام کسانی که در این حماسه حضور داشتند بخشی از فرهنگ دفاع مقدس است که باید به آن پرداخته شود. همچنین بازخوانی ارزشهای کسب شده در دفاع مقدس بخش دیگری از وظایف ما است اما بخش اعظمی از برنامه‌ای که پیش رو داریم این است که در رسانه تکرار کنیم که ما نیازمند فرهنگ دفاع مقدس هستیم و بدانیم که این فرهنگ که جامعه را در پرتو حیات‌بخش خود در برگرفت از کجا به دست آمده است.

وی  ادامه داد: گفتمان دفاع مقدس مبتنی بر ایثارگری، شهادت، جهاد، تقدم منافع جمعی بر فردی، خداباوری، توکل، توسل بر اهل بیت و از خودگذشتگی است. بازخوانی و روایتی صحیحی از آن برای نسل جوان امروز ضرورتی مبرم محسوب می‌شود. اگر ما فرهنگ دفاع مقدس را به درستی تبیین نکنیم بعدا شاهد تحریف آن خواهیم بود. همانطور که الان شاهد تحریفات دیدگاه‌های امام هستیم. این تحریف دیدگاه‌ها امروز توسط افرادی که حتی سوابقی در انقلاب دارند مطرح شده است در حالی‌که واقعیتی نداشته و تعبیر و قرائت شخصی آنها از امام خمینی (ره) است.

معاون سیمای سازمان صداوسیما با بیان اینکه معرفی فرهنگ انقلاب و دفاع مقدس به جامعه و روشنگری در برابر تحریفات وظیفه امروز ما است، تصریح کرد: جوانان امروز مخاطب جدی برنامه‌سازی ما هستند و باید در همین جایگاه باقی بمانند. امیدوارم حالا که این امانت بر دوش ما گذاشته شده است به خوبی محافظت شده و بتوانیم آن را از تحریفات و تغییرات نابجا حفظ کنیم.

دارابی در این بخش از سخنان خود اضافه کرد: در حوزه سیما برای مناسبت‌های مختلف برنامه‌ریزی‌های کلانی صورت می‌گیرد که در این راستا برای هفته دفاع مقدس نیز تدارکات گسترده‌ای دیدیم. امسال علاوه بر حجم زیاد برنامه‌ها، کیفیت را نیز در برنامه‌های جدید و نوآورانه در نظر گرفتیم. این برنامه‌ها شامل جشنواره فیلم سینمایی دفاع مقدس، تولید برخی سریال‌ها مانند نوشدارو، انیمیشن، پویانمایی، مستند و ... بوده است.

وی با بیان اینکه امسال بازخوانی روایت فاخر حوزه دفاع مقدس مورد توجه قرار گرفت، افزود: سال گذشته بازخوانی کتاب "دا" از ویژه‌ترین برنامه‌های تلویزیونی حوزه دفاع مقدس بود. امسال روایت کتاب "پایی که جا ماند" و "نورالدین پسر ایران" در شبکه‌های یک و 3 تلویزیون دنبال می‌شود. همچنین به نقش مهندسی در جنگ توجه ویژه‌ای داشتیم. تلاش کردیم همه نهادهایی که در خلق حماسه دفاع مقدس حضور داشتند در قاب تلویزیون به نمایش در بیایند.

معاون سیمای سازمان صداوسیما اظهار داشت: توجه به دفاع مقدس و برنامه‌سازی برای آن جزو راهبردهای اصلی سیما است و در منظومه فکری ما جایگاه بارزی دارد. در سالهای اخیر بیش از 100 فیلم و بیش از 300 سریال تلویزیونی را در این حوزه دنبال کردیم. در میان تمام شبکه‌های تلویزیونی ضرورت ایجاد یک شبکه که حوزه گفتمانی آن در مورد انقلاب، بیداری اسلامی  و دفاع مقدس باشد خالی است. این شبکه تلویزیونی به زودی آغاز به کار خواهد کرد تا حوزه مربوط به دفاع مقدس، انقلاب و بیداری اسلامی به صورت تخصصی و 24 ساعته مورد پردازش قرار گیرد. البته این به معنای آن نیست که سایر شبکه‌ها به این موارد نمی‌پردازند.