خداداد عزیزی در مورد سریال «پژمان» و انتقادات مطرح شده نسبت به آن، گفت: یکی- دو قسمت این سریال را دیدم و فکر می‌کنم شرایط فوتبالیست‌ها اینجوری که سریال پژمان نشان می‌دهد، نیست.

 

، خداداد عزیزی در مورد سریال «پژمان» و انتقادات مطرح شده نسبت به آن، گفت: یکی- دو قسمت این سریال را دیدم و فکر می‌کنم شرایط فوتبالیست‌ها اینجوری که سریال پژمان نشان می‌دهد، نیست. این سریال کمدی است و وضعیت فوتبالیست‌ها به این فضاحت نیست. فکر نمی‌کنم فوتبالیست‌ها اینقدر بی‌سواد و تابلو باشند!

مقاومت نیوز به گزارش شبستان

پژمان جمشیدی دوست من است و بازیکن ملی بوده و وقتی چنین سریالی بازی می‌کند، یعنی دوست دارد او را اینطوری نشان بدهند که مدام پس‌گردنی بخورد و وقتی خودش این شرایط را دوست دارد، من چه بگویم اما خودم هیچ‌وقت اجازه نمی‌دهم راجع به من چنین سریالی بسازند چون اینطوری نیستم که مدام بابام به من پس گردنی بزند یا دنبال این باشم که مردم هر جا می‌روم؛ من را بشناسند. به هر حال این سریال کمدی است و نمی‌دانم چه بگویم. عزیزی افزود: من حاضر نیستم به هر قیمتی جلوی دوربین بروم. این سریال راجع به خود پژمان جمشیدی است، چون اسم سریال هم پژمان است و راجع به ما نیست. حتما خود پژمان دوست دارد اینطوری نشان داده شود اما من هیچ‌وقت اجازه نمی‌دهم در موردم اینطوری فیلم بسازند. من هرجا می‌روم مردم به من لطف دارند اما خودم دنبال این نیستم که کسی من را بشناسد و کارم را راه بیندازد. شخصیت آدم‌ها با هم فرق دارد و نمی‌شود گفت چون پژمان در چنین سریالی بازی کرده همه فوتبالیست‌ها اینطوری هستند.

 

درخشان: سریال پژمان واقعیت را نشان می دهد

حمید درخشان نیز گفت: عده‌ای از اتفاقاتی که برای یک بازیکن ملی در سریال پژمان می‌گذرد، انتقاد می‌کنند اما آنچه در این سریال می‌گذرد، یک واقعیت است و زندگی ورزشکارانی که از اوج خارج می‌شوند، به همین منوال می‌گذرد و نمونه‌های زیادی داریم. وقتی دوران فوتبال یک فوتبالیست تمام می‌شود، در جامعه به آن‌ها خیلی بها داده نمی‌شود و این مسئله از واقعیت‌های فوتبال است. وی افزود: خیلی از پیشکسوتان هستند که در سطح ملی بوده‌اند اما الآن به سختی زندگی آن‌ها می‌گذرد و این سریال واقعیت آن‌ها است و نباید از این واقعیت‌ها فرار کنیم، چراکه داریم با همین واقعیت‌ها زندگی می‌کنیم.

نیما نکیسا گفت: به لحاظ بازی بهروز رهبری‌فرد در این سریال خیلی قوی بازی کرد و فکر نمی‌کردم که اینطور باشد. پژمان جمشیدی هم خوب بازی کرده، اما دیالوگ‌ها و فضایی که در سریال وجود دارد، مشکل دارد. ما یک وجاهت اجتماعی داریم و یک وجاهت خانوادگی. و هیچ‌وقت آدم ورزشکار در سطح ملی با زنش در جامعه اینطوری صحبت نمی‌کند که پژمان صحبت، یعنی میو میو می‌کند. وی افزود: ما ورزشکاران ملی هستیم و باید دنبال الگوسازی برای جوانان مملکت باشیم. من درحال حاضر در مقطع دکتری درس می‌خوانم تا همین حرف‌ها در مورد فوتبالیست‌ها در جامعه نباشد چون جایگاه فوتبالیست ملی نشستن پشت وانت کنار گوسفند نیست. ما در این مملکت امثال دکتر دادکان، دکتر برومند، مهندس کلانی و... را داریم و نباید چنین تصویری را از فوتبالیست‌های ملی به جامعه نشان بدهیم.

علی انصاریان گفت: درباره سریال پژمان از عده‌ای صحبت‌هایی را شنیده‌ام. به نظرم نسبت به صحبت‌هایی که می‌شود، نمی‌شود قضاوت کرد. به هر حال بعضی‌ها دوست نداشتند در مورد بازیکنان ملی چنین مسائلی مطرح شود، اما برعکس صحبت‌هایی که می‌شود، باید بگویم این چیز‌ها سلیقه‌ای است. از نظر من خنداندن مردم با این شرایطی که هست، خیلی سخت شده اما راجع به این اتفاقاتی که در این سریال افتاده، خودشان باید جوابگو باشند.وی افزود: من در گذشته به عنوان مهمان در سریال‌ها بازی کرده‌ام، اما فقط یک قسمت بود و در نقش خودم بازی کردم و بیرون آمدم. پژمان جمشیدی فیلمنامه را خوانده و بازی کرده و باید در مورد اتفاقات این سریال از خودش بپرسید. به نظر من حرمت فوتبالیست حتما باید حفظ شود، اما نباید در انتقاد از این سریال غرض‌ورزی شود. به نظر من خنداندن مردم یک نعمت است و امیدوارم این سریال به شادابی جامعه کمک کرده باشد. باز هم تأکید می‌کنم حرمت بازیکنان ملی باید حفظ شود و در مقابل نباید کسی با قصد و غرض انتقاد کند.