امیر احمد رضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت : در رزمایش اخیر نزاجا آزمایش‌های موشک‌های جدید ضد تانک نزاجا و سلاح‌های جدیدی که صنعت وزارت دفاع در اختیار نزاجا قرار داده با موفقیت انجام شد.

موشک های جدید ضد تانک نیروی زمینی ارتش با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفت

 

 

 

به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم جشن تحلیف و دانش آموختگی دانش آموزان بهیار نیروی زمینی که در مرکز آموزش بهداشت و درمان نیروی زمینی برگزار شد، به تشریح برنامه‌های آموزشی بهیاری و امدادگری رزم نزاجا پرداخت و افزود: دانش آموختگان پس از طی آموزش‌های رزم مقدماتی، دروس حفاظت و عقیدتی سیاسی به اخذ سردوشی نایل آمده­اند.

وی با اشاره به آموزش‌های طی شده توسط دانش آموختگان بهیاری و امدادگری رزم نیروی زمینی، گفت: این دانش آموختگان، 1236 ساعت آموزش تئوری و 642 ساعت آموزش علمی در هنرستان بهیاری تحت نظر اساتید مجرب و نیز کسب مهارت های تخصصی به صورت عملی را در بخش‌های مختلف بیمارستان‌های دانشگاهی و ارتش جمهوری اسلامی ایران و آموزش تخصصی اولیه در دانشکده بهداشت و درمان را با موفقیت سپری کرده­اند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه این مرکز علاوه بر ماموریت تربیت و آموزش درجه‌داران مومن و کارآمد به منظور تکمیل کادر بهیار در ارتش جمهوری اسلامی ایران مسئولیت آموزش تمامی کارکنان رسته بهداشت و درمان ارتش را نیز برعهده دارد، یادآور شد: این مهم در قالب 24 سرفصل آموزشی مختلف طولی و عرضی به تعداد 37 دوره برابر تدابیر نیروی زمینی ارتش برگزار شده است.

وی نقش آموزش در بالا بردن اعتماد به نفس نیروهای جوان در نزاجا را بسیار پررنگ دانست و گفت: شما نیروهای جوان در بدو استخدام در نیروی زمینی در کنار آموزش‌های مهم و شبانه روزی، باید اعتماد به نفس نیز داشته باشید که هر دو این خصوصیات در کنار یکدیگر برای موفقیت شما جوانان حائز اهمیت است.

پوردستان همچنین در حاشیه مراسم جشن تحلیف و دانش آموختگی دانش آموزان بهیار نیروی زمینی اظهارداشت: در صورت تصویب و اخذ مجوز توسط ستاد کل نیروهای مسلح، تا پایان سال یک رزمایش بزرگ تیپی برای دانشجویان دانشگاه فرماندهی ستاد و یک رزمایش بزرگ تخصصی در حوزه جنگال یا تیپ 65 نیروهای مخصوص، در شرایط کاملاً واقعی برگزار خواهد شد.

وی همچنین از پایان رزمایش بزرگ قمربنی­هاشم نیروی زمینی در منطقه جنوب شرق خبر داد و گفت: این رزمایش در 250 هزار کیلومتر وسعت، متفاوت‌تر از رزمایش‌های قبل برگزار شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه رزمایش قمر بنی‌هاشم رسته‌های توپخانه، زرهی، هوابرد، پیاده و هوانیروز براساس دکترین جدید در عملیات و رسته‌های کلی در نیروی زمینی برگزار شده است، گفت: در این رزمایش شاهد ترکیب تمام رسته‌ها در یک موقعیت بودیم.

وی تصریح کرد: در رزمایش قمر بنی هاشم تهدید دشمن فرضی از ناحیه دریا متفاوت‌تر از قبل انجام شده بود، همچنین در این رزمایش آزمایش‌های موشک‌های جدید ضد تانک نزاجا و سلاح‌های جدیدی که صنعت وزارت دفاع در اختیار نزاجا قرار داده با موفقیت انجام شد.

فرمانده نیروی زمینی خاطرنشان کرد: امروز تهدیدها، از نظر نوع و شکل با تهدیدهای گذشته متفاوت است و ما در شرایط کاملاً آماده قرار داریم و برای تمامی تهدیدها برنامه‌های جدیدی را شکل داده‌ایم.

 

خبرگذاري مقاومت نيوز

آخرین بروزرسانی (یکشنبه, 24 آذر 1392 ساعت 16:48)