وزارت خارجه آمریکا گفته که همه گزینه ها از جمله تحریم را علیه اوکراین در نظر خواهد داشت .

بحران سیاسی در این کشور ادامه دارد و پلیس در مواردی با معترضان با خشونت رفتار کرده است.

موضع‌گیری وزارت خارجه آمریکا پس از آن انجام شد که پلیس ضدشورش در اوکراین، سعی کرد تا معترضان را از محل های تجمعشان براند.

رئیس جمهوری اوکراین گفته که دیگر علیه تظاهرات صلح‌آمیز از زور استفاده نمی کنند.

رهبران مخالفان هم پیشنهاد گفتگوی رئیس جمهوری را نپذیرفتند. تظاهرات هفته های اخیر در مرکز پایتخت، این کشور ۴۶ میلیونی را فلج کرده است.

 

 

 

جن ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست روزانه با خبرنگاران گفت که آمریکا تحریم علیه اوکراین را هم در نظر دارد اما درباره جزییات آن چیزی نگفت.

او گفت: "گزینه های زیادی هست که در نظر داریم اما الان در آن مرحله نیستیم." پیشتر جان کری، وزیر خارجه آمریکا از استفاده از زور علیه معترضان ابراز انزجار کرده و خواهان خویشتن‌داری شده بود.

معترضان که کلاه های ایمنی به سر داشتند، دستهایشان را در هم گره کرده بودند تا در مقابل فشار پلیس دیواره انسانی تشکیل دهند. بار دیگر رئیس جمهوری اوکراین، ویکتور یانوکوویچ، از همه احزاب از جمله احزاب مخالف دولت خواست تا برای خاتمه دادن به بحران سیاسی کشور به گفتگو بپردازند.

تنش سیاسی در اوکراین از آنجا بالا گرفت که ماه گذشته دولت از امضای قراردادی با اتحادیه اروپا سرباز زد. با این حال، نخست وزیر اوکراین گفته در صورتی که ۲۸ میلیارد دلار از اتحادیه اروپا کمک بگیرند، حاضر به امضای قرارداد می شوند.

 

خبرگذاري مقاومت نيوز

آخرین بروزرسانی (پنجشنبه, 21 آذر 1392 ساعت 11:32)