معاون امور بین‌الملل حوزه‌های علمیه گفت: ارادت و علاقه علمای اهل سنت به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) ریشه تاریخی دارد و علمای اهل سنت افتخار می‌کنند که از علاقه‌مندان به امام رضا (ع) هستند.

ارادت علمای اهل سنت به اهل بیت (ع) ریشه تاریخی دارد

 

 

به نقل از ‌ستاد خبری هفتمین دوره جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید، حجت‌الاسلام محمدحسن زمانی‌ گفت: برادران اهل سنت در قالب مقاله و سخنرانی حضوری فعال در برنامه‌های منتسب به حضرت رضا(ع) دارند به طوری که فضایل رضوی به افتخار مشترک علمای شیعه و سنی مبدل شده است.

وی بیان کرد: با توجه به اسناد معتبر تاریخی، اهل سنت ارادت خاصی به اهل بیت (ع)، به ویژه به امام رضا (ع) دارند و این مهم در همراهی برادران اهل سنت در برپایی هر چه باشکوه‌تر جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید نمایان است.

معاون امور بین‌الملل حوزه‌های علمیه تأکید کرد: محورهای مشترک بین شیعیان و اهل سنت باید دست‌مایه و محور وحدت جوامع مسلمان قرار گیرد.

زمانی خاطرنشان کرد: امام رضا (ع) با حرکت‌های علمی خود و فعالیت‌های سیاسیشان به خورشید علمی امت اسلامی تبدیل شده است و در این زمینه اهل سنت نگاهی نوین و عمیق به فعالیت‌های علمی حضرت دارند.

وی اختلافات موجود بین شیعیان و اهل سنت را ناشی از عدم آگاهی و اطلاع کافی از مواضع و دیدگاه‌های یکدیگر عنوان کرد و افزود: مجموعه اطلاعاتی که طی 30 سال گذشته محققان و اندیشمندان به صورت میدانی و مطالعاتی در زمینه ارادت اهل سنت به حضرت رضا(ع) انجام داده‌اند حاکی از ارادت ویژه و خاص این گروه از مسلمانان به امام رئوف(ع) است و این موضوع در کتاب‌های مختلف و معتبر اهل سنت مطرح شده است.

هفتمین دوره جشن‌های مردمی"زیر سایه خورشید" همزمان با دهه کرامت به همت تشکل‌های عضو شبکه جوانان رضوی در 200 شهر از سراسر کشور و 45 شهر از 12 کشور جهان در حال برگزاری است.

سایت خبری مقاومت نیوز

آخرین بروزرسانی (پنجشنبه, 13 شهریور 1393 ساعت 12:20)