رئیس‌جمهور با بیان این که پایه موفقیت در مذاکرات سرنوشت‌ساز تاریخی در مقابل 6 قدرت جهانی، دانش بود، گفت: اگر بهترین و اندیشمندترین مذاکره‌کنندگان را به کار نمی‌گرفتیم،به طور حتم در مذاکرات موفق نمی‌شدیم.

روحانی

 

 

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان صبح امروز با حضور در نخستین نشست هم‌اندیشی فعالان اقتصاد دانش‌بنیان و نوآوری که در تالار اجلاس سران برگزار شد، به سخنرانی پرداخت.
وی در ابتدای سخنان خود ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری شهادت امام حسین (ع) و یاران ایشان گفت: حادثه کربلا به ما درس زندگی، ایستادگی و مقاومت آموخت. کربلا به ما آموخت که برای آرمان‌هایمان و اهدافمان از چیزی نترسیم، به ما آموخت که اگر در مسیر اهداف بلند یک فرهنگ، دین و جامعه جمعی ولو کوچک و تنها در برابر هرگونه مانع و مشکل بایستد، این جمع هدفدار مصمم با ایمان مقاوم به موفقیت و پیروزی نهایی خواهد رسید.
رئیس‌جمهور تصریح کرد: تمام حادثه کربلا به ما آموخت که شایسته‌ها و شایستگی‌ها را ترویج و تبلیغ کنیم. از بدی‌ها و زشتی‌ها فاصله بگیریم.
وی در ادامه سخنان خود افزود: فرهنگ انقلاب به معنای زبان اعتراض، درشت گویی و شعار نیست.
روحانی با بیان اینکه این اولین بار در تاریخ سازمان ملل است که 6 قطعنامه فصل هفتی بدون اینکه لحظه‌ای اجرا شده باشد لغو می‌شود، گفت:  ما در مذاکرات هسته ای در زمینه فناوری هسته ای حقوقی اقتصادی و سیاسی بهترین متخصصین را پای میز مذاکره بردیم.(فارس)

سایت خبری مقاومت نیوز

آخرین بروزرسانی (یکشنبه, 26 مهر 1394 ساعت 11:06)